UTSJOEN KUNTA
PL 41
99981 UTSJOKI
Puhelin 040-188 6111
Fax 016-677 339
Kunnanvirasto ja puhelinvaihde avoinna 9.00 - 15.00
Utsjoen kunta
 

Liikuntatapahtumat

 

Uimakoulut viikoilla 46 - 49 / Vuodjanskuvllat vahkuin 46 - 49

 

Alkeisuimakoulu 3 – 6 luokkalaisille keskiviikkona klo 15 – 16:30.
Alkeisuimakoulu kohdennetaan kutsuilla, vanhemmat voivat myös ilmoittaa lapsensa mukaan. Ryhmä tarkoitettu uimataidottomille.

Matalan kynnyksen uintitekniikkakurssi nuorille ja aikuisille keskiviikkona klo 17:00 – 18:30.
Ilmoittautuminen Harrille tel. 040 7240 406 / email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Uimakoulut siis 14.11., 21.11., 28.11. ja 5.12. Ohjaus suomeksi.

 

 

Vuodjama álggahanskuvla 3 – 6 luohkkálaččaide gaskavahku diibmu 15 – 16:30.
Álgovuodjanskuvlii sáddet bovdehusaid, muhto vánhemat sáhttet maiddái almmuhit mánáset fárrui. Joavku lea oaivvilduvvon vuodjandáiddohemiide.

 

Vuollegisšielmmá vuodjanteknihkkakursa nuoraide ja rávisolbmuide gaskavahku diibmu 17:00 – 18:30. Almmuheapmi Harrii tel. 040 7240 406 / email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Vuodjanskuvllat nappo 14.11., 21.11., 28.11. ja 5.12. Jođiheapmi lea suomagillii. 

 

 

______________________________________________________________

 

Ikäihmisten liikuntapäivä 15.11. ja 13.12.2018

Alkaa klo 10.30 Utsjokisuun koulun liikuntasalissa.
Ruokailu seurakuntatalolla.

Kuljetus- ja ruokailujärjestelyiden takia pyydetään ilmoittautumaan ennakkoon tiistaihin 6.11.2018 mennessä
Taina Jylhä puh. 040 843 6216 / Aini Lehtonen puh. 0400 319852.

Lähdetään liikkumaan, tervetuloa!
UTSJOEN VANHUSNEUVOSTO

 

Eallilanolbmuid lihkadanbeaivi 15.11. ja 13.12.2018

Rájes dmu 10.30 Ohcejohnjálmmi skuvlla lihkadansále.
Boradeapmi searvegottedálu.

Sáhtto- ja boradanordnema geažil bivdit almmuhit ovddalgihtii maŋŋebárgga 6.11.2018 rádjai
Taina Jylhä tel. 040 843 6216 / Aini Lehtonen tel. 0400 319852.

Vulgot lihkadit, buresboahtin!
OHCEJOGA BOARRÁSIIDRÁĐĐI

 

_______________________________________________________________________________________

 

Syksyn liikuntatarjonta Utsjoella

Maanantai

Klo 15 – 16.30            SRK Sähly, nuoret
Klo 17.30 – 18.30        Jumppa, alle kouluikäiset, Utsjoen Kuohu
Klo 18.30 – 19.30        Ampumahiihto / -juoksu, Utsjoen Kuohu
Klo 19.30 – 20.30        Sulkapallo yleinen, Utsjoen Kuohu
Klo 20.30 – 22.00        Salibandy, Pohjosen Kauhu

 

Tiistai

Klo 15 – 16.30            Bofferointi, 3 – 6 lk
Klo 15 – 17                Naisten matalankynnyksen kuntosaliryhmä, Liikuntatoimi
Klo 17.30 – 18.30        Lentopallo f-juniorit, Utsjoen Kuohu
Klo 18.30 – 19.30        Lentopallo e- ja d-juniorit, Utsjoen Kuohu
Klo 19.30 – 21.30        Lentopallo yleinen, Utsjoen Kuohu

 

Keskiviikko

Klo 13 – 14                 Eläkeläisten liikuntaryhmä liikuntasalissa, Liikuntatoimi
Klo 18 – 19                 Kuntojumppa liikuntasalissa, Liikuntatoimi
Klo 19 – 20                 Kehonhuolto liikuntasalissa, Liikuntatoimi
Klo 20 – 22                 Salibandy, Pohjosen Kauhu

 

Torstai

Klo 15 – 16                 Vesijumppa eläkeläiset, Liikuntatoimi
Klo 19 – 20                 Vesijumppa, Liikuntatoimi
Klo 19 – 20                 Lentopallo naiset / nuoret, Utsjoen Kuohu
Klo 20 – 22                 Lentopallo yleinen, Utsjoen Kuohu

 

Lauantai

Klo 10 – 11                 Cirquit liikuntasalissa, Liikuntatoimi

 


 

Čavčča lihkadanfálaldat Ohcejogas

Vuossárga

Dmu 15 – 16.30          SRG Sisbandy, nuorat
Dmu 17.30 – 18.30      Lášmmohallan, vuollái skuvlaahkásaččat, Utsjoen Kuohu
Dmu 18.30 – 19.30      Báhčinčuoigan / -viehkan, Utsjoen Kuohu
Dmu 19.30 – 20.30      Dolgespábba almmolaš, Utsjoen Kuohu
Dmu 20.30 – 22.00      Sisbandy, Pohjosen Kauhu

 

Maŋŋebárga

Dmu 15 – 16.30          Boffereren, 3 – 6 lk
Dmu 15 – 17              Nissoniid vuollegis šielmmá álšasálejoavku, Lihkadandoaibma
Dmu 17.30 – 18.30      Spábbadoaškun f-juniorat, Utsjoen Kuohu
Dmu 18.30 – 19.30      Spábbadoaškun e- ja d-juniorat, Utsjoen Kuohu
Dmu 19.30 – 21.30      Spábbadoaškun almmolaš, Utsjoen Kuohu

 

Gaskavahkku

Dmu 13 – 14               Ealáhatolbmuid lihkadanjoavku lihkadansáles, Lihkadandoaibma
Dmu 18 – 19               Álšalášmmohallan lihkadansáles, Lihkadandoaibma
Dmu 19 – 20               Gorutdikšun lihkadansáles, Lihkadandoaibma
Dmu 20 – 22               Sisbandy, Pohjosen Kauhu

 

Duorastat

Dmu 15 – 16              Čáhcelášmmohallan ealáhatolbmot, Lihkadandoaibma
Dmu 19 – 20              Čáhcelášmmohallan, Lihkadandoaibma
Dmu 19 – 20              Spábbadoaškun nissonat / nuorat, Utsjoen Kuohu
Dmu 20 – 22              Spábbadoaškun almmolaš, Utsjoen Kuohu

 

Lávvardat

Dmu 10 – 11              Cirquit lihkadansáles, Lihkadandoaibma

 

 

Lisätiedot liikuntasalin tilavarauksista vapaa-aikasihteeriltä tai sivistystoimistosta.

Vapaa-aikatoimi / Astoáiggedoaibma, tel. 0400 319 852