Mearrádusdahkan

Ozatgo Ohcejoga gieldda mearrideaddjiid oktavuođadieđuid? Dán siidui leat čohkkejuvvon oktavuođadieđut gielddaráđđehusas lávdegottiide.

  • Ohcejoga gielddaráđđehus 2021-2023

    Ságadoalli

    Guttorm Väino, KD
    040 503 1574
    vaino.guttorm@utsjoki.fi

    Várreságadoalli
    Länsman Vesa, RKP
    Jorrinjalka 2
    99980 Utsjoki
    040 729 6176
    vesa.lansman@utsjoki.fi

    Lahttut

    Kordelin Marjatta, KOK
    Pulmankijärventie 1017
    99990 Nuorgam
    040 539 4012
    marjatta.kordelin@utsjoki.fi

    Pohjanrinne Arto, KOK
    Inarijoentie 60
    99950 Karigasniemi
    040 770 3986
    arto.pohjanrinne@utsjoki.fi

    Niittyvuopio-Valle Laura, KESK
    laura.niittyvuopio-valle@utsjoki.fi

    Holmberg Aslak, SDP

    Ahlakorpi Anni,  VAS
    040 545 4753
    anni.ahlakorpi@utsjoki.fi

    Várreláhtut

    Konttinen Pirjo, KD
    pirjo.konttinen@utsjoki.fi
    Guttorm Urho, KESK
    Tenontie 4804 B
    99980 Utsjoki
    040 739 1961
    urho.guttorm@utsjoki.fi
    Hekkanen Eemeli, KOK
    Porsanger Veikko,  KOK

    Jaatinen Eeva, KESK

    Rasmussen Riika,  SDP

    Tapiola Ilmari
    Ringi 16,
    99980 Utsjoki
    040 839 4813
    ilmari.tapiola@utsjoki.fi

  • Ohcejoga váldostivrra 2021-2023

    Ságadoallit leat válljejuvvon guovtti jahkái 2019-2021

    Ságadoallit

    Váldostivrra ságadoalli
    Tapiola Uula,  KESK
    Siula 6
    99980 Utsjoki
    0400 902 840
    uula.tapiola@utsjoki.fi

    Váldostivrra I várreságadoalli
    Lukkari Sammol,  RKP
    040 721 5320
    sammol.lukkari@utsjoki.fi

    Váldostivrra II várreságadoalli
    Aikio Mika,  SDP
    0400 558 391
    mika.aikio@utsjoki.fi

    Váldostivrra áirasat

    Ahlakorpi Anni,  VAS
    040 545 4753
    anni.ahlakorpi@utsjoki.fi

    Guttorm Urho, KESK
    Tenontie 4804 B
    99980 Utsjoki
    040 739 1961
    urho.guttorm@utsjoki.fi

    Guttorm Väinö, KD
    040 503 1574
    vaino.guttorm@utsjoki.fi

    Jaatinen Eeva, KESK
    0400 472 568
    eeva.jaatinen@utsjoki.fi

    Konttinen Pirjo,  KD
    pirjo.konttinen@utsjoki.fi

    Kordelin Marjatta,  KOK
    Pulmankijärventie 1017, 99990 Nuorgam
    040 539 4012
    marjatta.kordelin@utsjoki.fi

    Laiti Niila, SDP
    niila.laiti@utsjoki.fi

    Länsman Vesa, RKP
    Jorrinjalka 2
    99980 Utsjoki
    040 729 6176
    vesa.lansman@utsjoki.fi

    Manninen Ismo,  PS
    Saunalantie 15, 99950 Karigasniemi
    040 485 1013
    ismo.manninen@utsjoki.fi

    Niittyvuopio-Valle Laura,  KESK
    laura.niittyvuopio-valle@utsjoki.fi

    Pohjanrinne Arto, KOK
    Inarijoentie 60
    99950 Karigasniemi
    040 770 3986
    arto.pohjanrinne@utsjoki.fi

    Tapiola Ilmari
    Ringi 16,99980 Utsjoki
    040 833 4813
    ilmari.tapiola@utsjoki.fi

    Várreváldostivrra áirasat

    SDP + VAS

    1.  Holmberg Aslak
    2. Nordberg Aulis
    3. Niittyvuopio Anni-Sofia

     

    KESK + RKP

    1. Nuorgam Eeva
    2. Halonen Markku
    3. Wargh Kirsi-Marja
    4. Katekeetta Antti
    5. Nousuniemi Jouni
    6. Halonen Leevi

    PS + KOK + KD

    1. Porsanger Veikko
    2. Valle Petteri
    3. Rautajoki Mervi
    4. Hekkanen Eemeli
    5. Koskenniemi Mika
    6. Rasmus Sebastian

  • Dárkkistanlávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli

    Manninen Ismo, PS
    Saunalantie 15
    99950 Karigasniemi
    040 485 1013
    perussuomalainen.utsjoki@gmail.com

    Várreságadoalli
    Laiti Niila, SDP
    niila.laiti@utsjoki.fi

    Nuorgam Eeva, KESK

    Várreláhtut
    Roivas Osmo, PS,
    Niittyvuopio Anni-Sofia, VAS
    Katekeetta Antti,  KESK, antti.katekeetta@utsjoki.fi

  • Goavddášlávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli

    Guttorm Raimo Esa,  KESK

    Várreságadoalli

    Manninen Terttu, PS

    Guttorm Oiva, KD

    Jaatinen Antti, KESK

    Pyrhönen Pekka, KOK

    Holma Lotta, KOK

    Adamova Anastassia, KESK

    Aikio Ara, SDP

     

  • Ealáhuslávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli

    Konttinen Pirjo,  KD
    pirjo.konttinen@utsjoki.fi

    Várreságadoalli
    Länsman Arvi, KESK

    Rasmus Sebastian, KOK

    Valle Petteri, KOK

    Niittyvuopio-Pieski Maarit, KESK

    Laiti Niila, SDP
    niila.laiti@utsjoki.fi

    Niittyvuopio Anni-Sofia, VAS

     

    Várreláhtut
    Lukkari Maritta, KOK
    Vartiainen Tomi,  KESK
    Manninen Terttu, PS
    Roivas Osmo, PS
    Guttorm Rauna,  KESK
    Vuolab Birit, SDP
    Koutonen Iivari, VAS

  • Vuođđodorvolávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli

    Halonen Markku, Suoma goavddášbellodat
    halonen.markku@gmail.com

    Várreságadoalli

    Oikarinen Pasi, KOK

    Rautajoki Mervi, PS

    Parkkonen Anne,  KOK

    Wargh Kirsi-Marja, KESK

    Aikio Mika, SDP

    Aino Snellman

     

    Várreláhtut

    Länsman Maarit K,  KESK
    Rasmus Sebastian,  KOK
    Guttorm Maija-Liisa, KD
    Porsanger Veikko,  KOK
    Halonen Netta, KESK
    Nordberg Aulis, VAS
    Lukkari Pirjo, SDP
  • Čuvgehuslávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli
    Halonen Leevi, KESK

    Várreságadoalli

    Hekkanen Eemeli,  KOK

    Halonen Kai, KESK

    Valle Liisa, KD

    Seurujärvi Pirjo, KESK

    Aikio Elle,  SDP

    Aikio Esko, VIH

    Várreláhtut

    Adamova Anastassia, KESK

    Koistinen Mia, KOK

    Koskenniemi Mika, PS

    Holma Lotta, KOK

    Guttorm Urho,  KESK

    Holmberg Aslak, SDP

    Niittyvuopio Anni-Sofia, VAS

     

    SIVISTYSLAUTAKUNTA suomenkielinen jaosto 2017-2021

    Puheenjohtaja
    Halonen Leevi, KESK

    Varapuheenjohtaja
    Hekkanen Eemeli, KOK

    Vartiainen Tomi, KESK

    Keskitalo Heidi, SDP

    Holma Lotta,  KOK

    Keskitalo Heidi, Suoma goavddášbellodat

    Várreláhtut

    Adamova Anastassia, KESK

    Koistinen Mia, KOK

    Koskenniemi Mika, PS

    Holma Lotta, KOK

    Guttorm Urho,  KESK

    Holmberg Aslak, SDP

    Niittyvuopio Anni-Sofia, VAS

    SIVISTYSLAUTAKUNTA saamenkielinen jaosto 2017-2021

    Puheenjohtaja
    Seurujärvi Pirjo, Suoma goavddášbellodat
    0400 125 782
    pirjo.seurujarvi@gmail.com

    Varapuheenjohtaja

    Halonen Kai, KOK

    Näkkäläjärvi-Länsman Anna,  RKP

    Länsman Nilla-Pekka,  VAS

    Valle Liisa, KD

    Várreláhtut

    Saijets Mika, RKP

    Saijets Kirsi, KOK

    Niittyvuopio-Jämsä Leena, KESK

    Aikio Sami, 

    Rasmussen Torkel, RKP

     

  • Teknihkalaš lávdegoddi 2021-2025

    Ságadoalli

    Lukkari Sammol,  KOK

    Várreságadoalli
    Tapiola Uula, KESK

    Koskenniemi Mika, PS

    Jomppanen-Länsman Sivi, KOK

    Jaatinen Eeva, KESK

    Rasmussen Riikka, SDP

    Jansson Lasse, VAS

    Várreláhtut

    Guttorm Kari, KOK

    Orti Irene,  KESK

    Manninen Terttu, PS

    Länsman Aslat Jon,  KOK

    Nousuniemi Jouni Esa, KESK

    Laiti Mauri, SDP

    Tapiola Sari

Olbmot leat miehtan oktavuođadieđuid almmustahttimii interneahtas.